Зміна світового клімату може спричинити дефіцит кави – вчені

Вчені дослідили, як зміна клімату може вплинути на кавові дерева та комах-запилювачів. Протягом 30 років кави стане вдвічі менше.

Зміна світового клімату може спричинити дефіцит кави - вчені
12 Жовтня 2017 18:17Світ,Статті

Про це повідомляє The Conversation.

Під час дослідження проаналізували всі території, придатні для вирощування кави, та ареали проживання бджіл, які запилюють кавові дерева. Зміна температури вплине на всі ці території.

Згідно з даними Національної академії наук, наприклад, лише в Латинській Америці понад 90% земель для виробництва кави стануть непридатними до 2050 року. А Ефіопія — шостий за величиною виробник у світі — може за такий же час втратити до 60% виробництва. Серед інших територій-жертв спеки Нікараґуа, Гондурас та Венесуела.

Каву часто виробляють фермерські господарства. Оскільки можливості самого виробництва опиняються під загрозою, мільйони фермерів можуть спіткати фінансові труднощі. Насамперед, вони не отримають звичних доходів від продажів кави. Однак значні суми зможуть знадобитися на боротьбу зі шкідниками та хворобами на плантаціях, що притаманне збільшенню температури.

Нині попит на каву у світі є досить високим. Європа споживає практично третину усієї кави. На території Канади понад 90% дорослих канадців п’ють каву.  А за останні два роки Китай збільшив її споживання удвічі.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.