Вчені: 2015-й став найгіршим роком для довкілля

Згідно зі звітом американських вчених, рекордно зросли викиди вуглекислого газу, підстрибнула температура повітря, піднявся рівень моря.

Вчені: 2015-й став найгіршим роком для довкілля
3 Серпня 2016 15:39Світ,Статті

Згідно зі звітом, оприлюдненим на веб-сайті Відомства зі спостереження за океаном за атмосферою США, 2015 рік став найгіршим за всю історію спостережень за довкіллям. Зокрема, зазначають вчені, через рекордне підвищення в парникових викидах рівня вуглекислого газу, метану й окису азоту, повідомляє DW.

Глобальний рівень температури повітря, порівняно з 2014 роком, підстрибнув на 0,16 градуса за Цельсієм, сягнувши нового рекорду. Порівняно із середньорічним значенням температури повітря у 20 столітті, що складає 13,9 градуса за Цельсієм, у 2015 році температура підскочила на 0,9 градуса. Цю температурну тенденцію, вважають вчені, окрім зміни клімату, спричинив феномен Ель Ніньйо. Цього разу завдяки Ель Ніньйо, Тихий океан нагрівся найсильніше щонайменше від 1950 року, пояснюють вчені.

Рекордним стало і підняття рівня світового океану, зазначено в звіті – від 1993 року він став вищим на 70 міліметрів. Це означає, що щороку океан піднімався на 3,3 міліметра, пояснюють вчені. Водночас, у деяких районах на заході Тихого океану та в Індійському океані цей процес відбувався навіть швидше.

Над складанням 300-сторінкового звіту працювали майже 450 науковців з усього світу. У своїх розрахунках вони використовували тисячі замірів і результатів спостережень.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.