В Індії будують дороги з пластикового сміття

Останнім часом у океані стало більше пластика, ніж риби, і це змусило владу в Індії задуматися про способи його утилізації.

В Індії будують дороги з пластикового сміття
5 Червня 2018 10:42Світ,Статті

В Індії знайшли незвичне та корисне застосування пластиковому сміттю з океану: його використовують як матеріал для будівництва доріг. Про це повідомляє National Geographic.

Для цього було запозичено голландську технологію PlasticRoad. Відповідно до неї, автомобільна траса збирається з пластикових модулів, здатних витримати таке саме навантаження, що й звичайний асфальт. При цьому вони легше, ніж звичайне покриття, їх легко транспортувати, а ґрунт під такими модулями менше схильний до осідання.

Подрібнений пластик змішують і плавлять при температурі близько 170° C, потім туди додають гарячий бітум. Готовий матеріал укладають, як звичайний асфальт.

Серед плюсів цього матеріалу також дешевизна, довговічність та швидкість створення з нього конструкцій. А після закінчення терміну служби модулі можна переробляти і знову використовувати.

За 2017 рік в Індії було прокладено близько 100 000 км доріг з переробленого пластику.

Тепер все сміття, яке виловлюють рибалки, поставляється в центри переробки. На сьогоднішній день вже виловили з океану 65 тонн пляшок, пакетів та інших пластикових предметів.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.