У Техасі нафтові воронки загрожують поглинути два міста

Дві карстові воронки ризикують злитися і утворити одну гігантську.

BIGPIC15
20 Червня 2016 13:53Світ,Статті

У Техасі дві карстові воронки в містечках Вінк і Керміт перейшли у нестабільний стан і ризикують злитися в одну гігантську воронку. Про це повідомили місцеві геологи, передає 5 канал з посиланням на Daily Mail.

Зазначається, що злиття двох воронок стане руйнівним для обох містечок, чисельність населення яких сягає семи тисяч.

«Місцевість напхана обладнанням і спорудами, що належать до нафтогазової промисловості, трубопроводами. Крім того, потрапляння прісної води під землю призведе до розчинення проміжних шарів солі і прискорить розширення воронок», – повідомили дослідники.

Як стало відомо, про ознаки нестабільності вчені вперше дізналися з супутникових знімків, які вимірюють осідання земної кори. Виявилося, що два провали (відокремлює їх одне від одного приблизно півтора кілометра) швидко розростаються, а грунт навколо них стає дедалі нестабільнішим.

Це суттєво збільшило ризик появи нових карстових воронок або злиття їх в один гігантський провал.

Повідомляється, що перша воронка (у Вінці) утворилася ще у 1980 році, проте за розмірами менша. Швидкість її росту водночас перевищує ріст другої воронки. Друга (в Керміті) – відносно стабільна, але грунт на її східній стороні провалюється зі швидкістю три сантиметри на рік.

Як стало відомо, причиною утворення обох карстових воронок вчені вважають нафтове буріння — найбільше свердловин у цьому районі відкривалося у 1920-1970-ті роки. Зазначається, що перший провал стався біля свердловини фірми Hendricks, а другий — біля шахти-сховища компанії Gulf Oil.

Як повідомляв 5.ua, внаслідок масивного зсуву у китайському місті Шеньчжень, що стався у грудні 2015 року, було зруйновано 22 будинки, понад 40 людей вважаються зниклими безвісти.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.