У Таїланді проходить референдум щодо написаної хунтою конституції

У Таїланді в неділю, 7 серпня, проходить референдум щодо проекту нової конституції країни, розробленого військовою хунтою, яка перебуває при владі з 2014 року.

У Таїланді проходить референдум щодо написаної хунтою конституції
7 Серпня 2016 15:53Світ,Статті

З часу захоплення влади військовими всенародне голосування в Таїланді відбувається вперше.Напередодні голосування будь-які дебати щодо нового проекту основного закону були заборонені. Опоненти його ухвалення попереджали, що документ лише сприятиме зміцненню військової влади і поглибить розкол у суспільстві, повідомляє Обозреватель з посиланням на AFP.

Влада стверджує, що нова конституція допоможе приборкати неймовірно високий рівень політичної корупції, який спостерігається в країні, а також сприятиме стабільності після періоду потрясінь. Проте критики вважають, що документ уріже права цивільних політиків, а також зміцнить позиції військових разом з їхніми союзниками серед королівської еліти.

Жителям королівства запропоновано відповісти на два питання: чи підтримують вони проект нової конституції, а також про те, чи повинна кандидатура нового прем’єра затверджуватись обома палатами парламенту, а не лише нижньою, як це було раніше.

Влада розраховує, що явка на референдумі досягне 80 відсотків, проте він не викликає значного ентузіазму серед тайців. Очікується, що результати будуть оголошені у неділю ввечері.

Нагадаємо, у травні 2014 року в Таїланді стався військовий переворот. У зв’язку із заворушеннями, які тривали в країні протягом кількох місяців, армія запровадила воєнний стан на всій території країни.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.