У США повідомили, що Туреччина та Ірак погодили спільний наступ на Мосул

Наступ на Мосул, який почався 17 жовтня, як очікується, стане найбільшим боєм в Іраку з часів вторгнення США в 2003 році.

У США повідомили, що Туреччина та Ірак погодили спільний наступ на Мосул
22 Жовтня 2016 20:02Світ,Статті

Міністр оборони США Еш Картер повідомив про те, що Туреччина і Ірак досягнули угоди, що, можливо, дозволить Туреччині взяти участь у військовій кампанії зі звільнення від ІД іракського міста Мосул. Про це пише ТСН з посиланням на Reuters.

«Я думаю, що угоду в принципі досягнуто, але зараз ми підійшли до практичних питань, над якими ми зараз і працюємо», – заявив Картер.

Операцію зі звільнення міста іракські сили почали ще в березні. Прем’єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді пообіцяв повернути місто іракцям до кінця нинішнього року. У серпні урядові сили Іраку звільнили містечко Каяра, що й відкрило шлях до Мосулу. Військово-повітряні сили Іраку в ніч на 16 жовтня скинули листівки на захоплений бойовиками «ІД» Мосул.

Таким чином вони попередили місцевих мешканців про майбутній штурм. Людей просили не панікувати і залишатися у своїх будинках, а також не відвідувати деякі міські райони. А вже в ніч на 17 жовтня прем’єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді повідомив про початок операції зі звільнення Мосула від терористичної організації ДАІШ, або «ІГО» разом з міжнародною коаліцією.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.