У НАТО привітали звільнення Солошенка та Афанасьєва, але нагадали, що це не єдиний пункт Мінських угод

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ вітає звільнення у Росії двох ув’язнених там українців – Юрія Солошенка і Геннадія Афанасьєва, та повернення їх в Україну. Про це генсекретар альянсу заявив у Брюсселі.

1042330197
15 Червня 2016 15:52Світ,Статті

За словами Столтенберґа, він розглядає звільнення ув’язнених у Росії українців як частину Мінського процесу. «Але водночас ми спостерігаємо стільки порушень Мінських угод – взяти хоча б порушення режиму припинення вогню. Крім цього, спостерігачів не допускають до повноцінного моніторингу цього режиму», – зазначив Столтенберґ, повідомляє Радіо Свобода.

Як розповів генеральний секретар альянсу, у рамках ранкового засідання комісії Україна-НАТО представники мали змогу отримати інформацію про порушення «режиму тиші» на Донбасі безпосередньо від міністра оборони Степана Полторака.

Як наголосив Єнс Столтенберг, у НАТО продовжують вважати Мінські домовленості єдиним прийнятним способом досягнення миру на сході України.

14-15 червня у Брюсселі триває зустріч міністрів оборони країн НАТО. Ця зустріч – остання перед самітом НАТО, що відбудеться у липні у Варшаві.

14 червня до України з російського ув’язнення повернулися Юрій Солошенко і Геннадій Афанасьєв.

Солошенка й Афанасьєва обміняли на Олену Гліщинську і Віталія Діденка, яких в Україні звинувачують в сепаратизмі. За даними слідства, вони були серед організаторів і активних учасників так званої «Народної ради Бессарабії». Громадяни України, медіа-менеджери з Одеси Гліщинська і Діденко 14 червня прибули до столиці Росії Москви.

У Росії 26-річному Геннадію Афанасьєву інкримінували створення на території Криму терористичного співтовариства і засудили в 2015 році до 7 років ув’язнення, а 74-річний Юрій Солошенко відбував 6-річне ув’язнення за звинуваченням у шпигунстві.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.