У Македонії триває протест проти офіційного статусу албанської мови

Тисячі демонстрантів у Скоп’є та інших містах Македонії з 28 лютого продовжують протестувати проти вимог партій албанської меншини зробити албанську другою офіційною мовою країни. Протести очолює раніше владна консервативна партія «ВМРО-ДПМНЕ» («Внутрішня македонська революційна організація – Демократична партія за македонську національну єдність»).

2D38DC2E-A511-429A-9B4E-E8C62A4698E7_w1023_r1_s
14 Березня 2017 21:02Новини,Світ

Албанці за національністю складають майже чверть населення Македонії, в якій загалом проживає 2,1 мільйона людей. Албанська вже є офіційною мовою в районах проживання македонських албанців. Але партії албанської меншини хочуть офіційного статусу по всій країні, у реалізації цих вимог їм допомагає те, що албанські представники здобули «золоту акцію» на парламентських виборах у грудні.

Протести розпочалися по тому, як лідер опозиційних соціал-демократів Зоран Заєв заявив про підтримку формування нового уряду під його проводом трьома партіями албанської меншини. Ці партії поставили підтримку коаліційного уряду під керівництвом Заєва в залежність від ухвалення «мовного» закону, передає Радіо Свобода.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.