У КДБ Білорусі розробили власний смартфон

Голова місцевого Комітету державної безпеки Валерій Вакульчик в ефірі продемонстрував розроблений в Білорусі мобільний телефон для закритої урядової зв'язку.

У КДБ Білорусі розробили власний смартфон
5 Травня 2018 22:23Світ,Статті

За словами представника КДБ Білорусі, телефонний апарат дозволяє забезпечити високу захищеність інформації, повідомляє TYT.BY.

«Існує і затребуваний закритий урядовий зв’язок. Але час вимагає якихось нових рішень. Главою держави було поставлено завдання розробити захищений мобільний телефон, який дозволяв би вести закриті переговори в будь-якому місці і в будь-який час з будь-якою посадовою особою», – зазначив Валерій Вакульчик.

За його словами, відповідна робота проведена. Розроблено, виготовлено та вже запускається в серійне виробництво перший білоруський мобільний телефон. Судячи з кадрів, він працює на операційній системі Android.

«Він виготовлений в закритому виконанні. Дозволяє вести розмови з високим ступенем захищеності від прослуховувань, перехоплення. Складається з трьох частин: мікрофон, криптомодуль (є шифр-апаратуру, це система шифрування і дешифрування) і процесор», – розповів голова КДБ. Він зазначив, що подібні телефони є всього в декількох державах, і білоруський апарат не поступається їм за якістю і навіть краще за деякими параметрами.

«Телефон також захищений від проникнення зловмисників. Якщо буде спроба розтину, передбачається самознищення вмісту цього телефону», – підкреслив Валерій Вакульчик.

«Ми працюємо над тим, щоб організувати експортні поставки деяким дружнім нам державам», – додав голова КДБ Білорусі.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.