У Каталонії активісти зайняли виборчі дільниці, де проходитиме референдум

Прихильники незалежності Каталонії намагаються своїми діями перешкодити поліції, яка має до ранку неділі звільнити від людей приміщення, де заплановане голосування.

У Каталонії активісти зайняли виборчі дільниці, де проходитиме референдум
30 Вересня 2017 22:28Світ,Статті

Прихильники незалежності Каталонії пізно ввечері в п’ятницю, 29 вересня, зайняли десятки приміщень, в яких мають розміщуватися виборчі дільниці під час референдуму про незалежність регіону 1 жовтня. Про це пише DW.

Як повідомляє агентство AFP, каталонці зайняли, зокрема, десятки шкіл та провели у них усю ніч. Враховуючи те, що іспанські правоохоронці отримали наказ до неділі, 1 жовтня, звільнити від людей приміщення, у яких має відбуватися голосування не виключене протистояння між прихильниками незалежності Каталонії та поліцією.

Центральний уряд Іспанії надіслав до Каталонії додаткові сили поліції, щоб не допустити проведення референдуму, який Мадрид вважає незаконним. Утім, каталонський прем’єр  Карлес Пучдемон у коментарі Reuters повідомив, що понад дві тисяч виборчих дільниць у Каталонії повністю готові до проведення плебісциту. Напередодні каталонські фермери та пожежники пообіцяли захищати виборчі дільниці, якщо поліція намагатиметься завадити голосуванню.

Аби не допустити проведення референдуму, поліція Іспанії вилучила мільйони бюлетенів, а прокуратура країни також розпорядилася закрити сайти, присвячені плебісциту.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.