У Камбоджі зробили виняткову знахідку

Археологи під час розкопок у камбоджійському храмовому комплексі Ангкор-Ват відкопали величезну статую, яка датується пізнім ХII століттям.

У Камбоджі зробили виняткову знахідку
5 Серпня 2017 10:05Світ,Статті

Як пише Укрінформ з посиланням на Cambodia Daily, статуя завдовжки 190 см важить близько 200 кг. Спочатку її зріст  перевищував 2 метри, проте нижня частина ніг, а також руки до наших днів не збереглися. Експерти, оглянувши знахідку, припустили, що вона могла виконувати функцію захисту біля входу у госпіталь.

За словами фахівців, статуя є надзвичайно важливою знахідкою останніх років, адже багато найцінніших експонатів комплексу було розграбовано. Більш того, велику кількість статуй було знищено у середині ХIII століття, під час релігійного конфлікту між буддистами, індуїстами та послідовниками брахманізму.

Статую знайшли на глибині 40 см. На думку експертів, її закопали в землю, рятуючи від знищення.

Археологи мають надію знайти на цьому місці інші об’єкти, щоб більше дізнатися про життя людей епохи правління короля Джаявармана VII, який був відомий своїми соціальними програмами.

Варто зазначити, що Ангкор-Ват є одним з найпопулярніших місць серед туристів у Камбоджі. Минулого року храмовий комплекс відвідало 2,5 млн осіб.

Фото: Apsara Authority

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.