У Данії археологи знайшли одну з найбільших сокир вікінгів

У середньовічній гробниці вікінгів у данському місті Хааруп була знайдена одна з найбільших сокир вікінгів з коли-небудь знайдених вченими.

У Данії археологи знайшли одну з найбільших сокир вікінгів
27 Липня 2016 18:28Світ,Статті

За словами Кірстен Нільсен, археолога з музею Сількеборга, яка керувала розкопками, сокира була досить важкою, і її власник повинен був утримувати її двома руками. На ній немає декоративних елементів, тож швидше за все це була повноцінна бойова зброя, передає ZIK з посиланням на Новое время.

Останки господаря величезної сокири також були знайдені в гробниці, побудованій приблизно в 950 році н. е. в Хаарупі. Примітно, що ця зброя є єдиним предметом, що був похований разом з покійним вікінгом. Ґрунтуючись на цьому факті, вчені змогли зробити висновок про те, який характер мав власник зброї.

«Разом з ним більше нічого не поховали, тому я думаю, що цей чоловік насамперед ідентифікував себе як воїна», – говорить Нільсен.

У гробниці також були знайдені останки жінки. На місці її поховання була виявлена пара ключів, які символізували владу і високе соціальне становище в суспільстві вікінгів. Це дало вченим підстави вважати, що чоловік і жінка мали досить високий соціальний статус.

Гробниця була знайдена в 2012 році в ході будівництва автостради. З того часу Нільсен і її команда вела в даному районі розкопки. За словами археолога, гробниця виділяється на тлі інших подібних поховань.

«Ця гробниця унікальна, єдина у своєму роді з тих, про які мені відомо, – каже Нільсен. – Це особливе місце».

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.