Суд у Гаазі ухвалив рішення у справі українських фірм проти РФ

Третейський суд у Гаазі прийняв рішення за позовом українських компаній проти Росії через втрачене в Криму майно. У МЗС України повідомили, що Росія програла цю справу.

Суд у Гаазі ухвалив рішення у справі українських фірм проти РФ
10 Травня 2018 20:15Світ,Статті

Третейський суд у Гаазі ухвалив рішення за позовом українських компаній проти Росії через втрачені в анексованому Криму активи. Про це суд повідомив у середу, 9 травня. «23 березня 2018 року… склад арбітражу оголосив про закінчення слухання справи. 2 травня 2018 року, порадившись, склад арбітражу виніс одноголосне рішення, що стосується питань відповідальності і збитків», – йдеться в повідомленні суду, оприлюдненому 9 травня. Про це пише DW.

Водночас у повідомленні немає жодних деталей щодо ухваленого рішення. За даними заступниці глави МЗС України Олени Зеркаль, суд визнав, що Росія несе відповідальність за дії в Криму на основі угоди про взаємний захист інвестицій між Україною та РФ. «Протиправна окупація має свою ціну. Тягар агресії буде ставати для Росії все більшим. Це лише перша перемога», – написала Зеркаль на своїй сторінці в Facebook. За її даними, визнано, що «націоналізація окупаційною владою є порушенням інвестиційної угоди”, і РФ має виплатити компенсацію у розмірі 159 мільйонів доларів постраждалим компаніям.

Вона також відзначила, що нині у процесі перебувають і позови проти РФ від «Нафтогазу», «Ощадбанку», «Укрнафти» та «Приватбанку».  Зеркаль закликала усі компанії, які втратили майно в Криму, активно боротися за компенсацію втрат.

Позивачі ініціювали цей позов проти РФ 19 червня 2015 року на підставі угоди між урядами РФ і України від 27 листопада 1998 року про захист інвестицій російсько-українського двостороннього інвестдоговору (ДІД) і відповідно до регламенту UNCITRAL (United Nations Commission on International Trade Law).

Позивачі стверджують, що РФ порушила свої зобов’язання шляхом здійснення з серпня 2014 року заходів, які перешкоджали їхнім інвестиціям в розташовані в Криму об’єкти нерухомості, та в результаті призвели до експропріації цих інвестицій. Суд у Гаазі повідомив, що Російська Федерація не надала жодних пояснень щодо цієї справи.

Як зазначає агенція «Інтерфакс», серед тих, хто подали позов, є, зокрема, екс-голова правління «Приватбанку» Олександр Дубілет, ТОВ «Еверест Істейт», компанії «Аеробуд», «Крим Девелопмент», «Нива-тур», «УБК-Інвест», «Едельвейс-2000», ПП «Планета», «Приватофіс», «Приватленд», «Дан-Панорама», «Санаторій Енергетик», КУА «Фінансовий капітал» і КУА «Фінансовий вектор».

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.