У М’янмі спалили близько 200 сіл мусульман рохінджа

У М'янмі спалено близько 200 сіл мусульман народності рохінджа, операція сил безпеки супроводжується масовими вбивствами, тортурами.

У М'янмі спалили близько 200 сіл мусульман рохінджа
20 Вересня 2017 22:39Новини,Світ,Статті

Про це членам Ради з прав людини повідомив голова місії зі встановлення фактів Марзукі Дарусман, повідомляє Укрінформ з посиланням на центр новин ООН.

Зокрема, сказано, що в М’янмі розгортається серйозна криза, що терміново потребує уваги. За наявними повідомленнями, операція сил безпеки на півночі штату Ракхайн супроводжується масовими вбивствами, тортурами і сексуальним насильством. Військові знищують цілі села, де проживали рохінджа: згідно із супутниковими даними, спалено близько 200 сіл.

«Надходять повідомлення про те, що територія біля кордону з Бангладеш замінована, і ті, хто намагається врятуватися від насильства, включаючи дітей, гинуть і дістають каліцтва. Розповідають про те, що під час пропаганди представників народності рохінджа порівнюють з комахами-шкідниками», – повідомив Дарусман.

Він нагадав, що Рада з прав людини має усвідомити небезпеку подібних дій, адже досвід показує, що жахливим злочинам, як правило, передує людиноненависницька пропаганда.

Нагадаємо: конфлікт у М’янмі обумовлений тим, що влада країни вважає представників народності рохінджа нелегальними мігрантами з Бангладеш.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.