Саудівська Аравія прокоментувала перенесення посольства США до Єрусалима

Зазначається, що в королівстві нагадали про незмінні права палестинського народу.

Саудівська Аравія прокоментувала перенесення посольства США до Єрусалима
15 Травня 2018 22:28Світ,Статті
Рада міністрів Саудівської Аравії у вівторок, 15 травня,  підтвердила, що не сприймає рішення Сполучених Штатів Америки перенести  посольство в Ізраїлі до Єрусалима. Про це повідомляє Український тиждень з посиланням на агентство Reuters.
Зазначається, що рішення президента США Дональда Трампа про відкриття американського посольства в Єрусалимі є упередженням проти прав палестинського народу.

«Цей крок знаменує заангажованість щодо історичних, незмінних прав палестинського народу в Єрусалимі», – йдеться у повідомленні.

Раніше Бельгія вирішила відкликати свого посла з Ізраїлю, а також закликала розслідувати події в Секторі Гази.

Як повідомлялось, 14 травня Сполучені Штати Америки заявили про відкриття посольства в Єрусалимі, так як президента Дональд Трамп офіційно визнав місто столицею Ізраїлю. У свою чергу, тисячі палестинців на знак протесту відкриття американського посольства збираються вздовж огорожі, яка розділяє Ізраїль та Сектор Гази.

У Секторі Гази під час акцій протесту проти відкриття посольства США в Єрусалимі кількість загиблих у заворушеннях зросла до 52.  Зазначається, що поранення під час сутичок отримали 2238 осіб, з них вогнепальні поранення у понад 770 людей. Всього у протестах на кордоні беруть участь до 40 тисяч палестинців.

Згодом Європейський Союз у зв’язку з акціями протесту у Секторі Гази закликав всі сторони до стриманості.  Наголошується, що Ізраїль повинен поважати право на мирні протести і принцип пропорційності при застосуванні сили. Водночас ХАМАС і організатори протестів повинні забезпечити ненасильницький характер демонстрацій.

Водночас Білий дім звинуватив ХАМАС у заворушеннях в Секторі Газа. В адміністрації США вважають, що Ізраїль «має право захищати себе». Крім того, США заблокували прийняття заяви голови Ради Безпеки ООН, що засуджує вбивства палестинців і закликає до проведення незалежного розслідування.

Також Міністерство закордонних справ Франції повідомило, що не схвалює рішення США про перенесення посольства з Тель-Авіва в Єрусалим, оскільки це суперечить міжнародному праву.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.