Речник Держдепу пояснив зміну відносин України та НАТО

НАТО налаштований на плідну співпрацю з Києвом, а Вашингтон виділить Україні новий пакет допомоги, заявив у коментарі DW речник Держдепу США Джошуа Бейкер.

0,,19390468_403,00
11 Липня 2016 21:10Світ,Статті

Відносини Північноатлантичного альянсу та України переходять з рівня «відповіді на кризу» на рівень довготривалого партнерства, метою якого є розбудова міцних Збройних сил України за стандартами Альянсу. Про це у коментарі DW сказав речник Державного департаменту США Джошуа Бейкер.

Бейкер також роз’яснив політику Альянсу у Східній Європі після саміту у Варшаві. Відповідаючи на запитання про те, чи не з’явиться в Європі нова «залізна завіса» через посилення східних кордонів Альянсу, Бейкер зазначив: «НАТО не шукає протистояння з будь-якою державою чи союзом держав. НАТО – оборонне утворення (…) Для гарантій безпеки країн-членів, НАТО мусить також боронити стабільність за своїми кордонами».

Бейкер зауважив, що відносини Альянсу в Європі з Україною, Молдовою, Грузією, а також Швецією і Фінляндією реалізують мету посилення стабільності серед країн, що не є членами блоку.

Речник зовнішньополітичного відомства США додав у розмові з DW, що Вашингтон виділяє ще 335 мільйонів доларів у фіскальному 2016 році на підтримку української оборони, зокрема на тренування військовослужбовців, радари та комунікаційні системи, а також на радників, які допомагатимуть у боротьбі з корупцією. НАТО, у свою чергу, підтримуватиме в Україні реформу сфери оборони в Україні, надаватиме сприяння у розмінуванні територій та навчатиме офіцерів і дипломатів за стандартами Альянсу.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.