Прокуратура Польщі розпочала слідство щодо недбалості прокурорів у Смоленській катастрофі

Нове слідство має вияснити причини непроведення в Польщі розтинів тіл жертв.

Прокуратура Польщі розпочала слідство щодо недбалості прокурорів у Смоленській катастрофі
30 Жовтня 2016 18:08Світ,Статті

Національна прокуратура Польщі розпочала розслідування щодо недбалості польських прокурорів у справі катастрофи літака президента Польщі під Смоленськом у квітні 2010 року, повідомляє Український тиждень.

Зазначається, що нове слідство має вияснити причини непроведення в Польщі розтинів тіл жертв смоленської катастрофи та назвати відповідальних за цю недбалість.

За словами представника прес-служби Національної прокуратури Еви Бялік, шість років тому у Польщі прийняли результати розтину тіл у Москві та після перевезення тіл до Польщі не виконали розтинів. Також, за даними прокуратури, з експертизи Вроцлавського медичного університету слідує, що щодо третини жертв взагалі не проводилися будь-які розтини.

Раніше повідомлялось, що комісія, яка розслідує причини Смоленської катастрофи, представила результати своєї роботи.

Нагадаємо, Лех Качиньський, колишній президент Польщі, загинув у 2010 році в авіакатастрофі в Росії. Разом з ним на борту перебували 95 високопоставлених осіб.

Літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей – 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих – президент, його дружина і частина керівництва країни.

У січні 2011 роу контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.

7 березня у Варшаві розпочалося повторне розслідування Смоленської катастрофи.

Міноборони Польщі оприлюднило відеозапис зустрічі колишнього прем’єра країни Дональда Туска з російським президентом Владіміром Путіним і Сєргієм Шойгу, який обіймав у той час посаду голови МНС, в день Смоленської катастрофи.

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що записи розмов Туска і Путіна в день Смоленської катастрофи суперечать підсумкам розслідування.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.