Президент Польщі відмовився від запропонованої ним цього ж дня судової реформи

Президент Польщі Анджей Дуда не знайшов підтримки серед парламентських фракцій і вирішив відмовитися від пропозицій, висунутих ним кількома годинами раніше.

Президент Польщі відмовився від запропонованої ним цього ж дня судової реформи
26 Вересня 2017 22:19Світ,Статті

Президент Польщі Анджей Дуда представив у понеділок, 25 вересня, свій варіант реформи судової системи та відповідних змін до конституції країни, проте згодом у той же день заявив, що відмовляється від внесення цих пропозицій у парламент. Про це пише DW.

Згідно із представленим президентом Польщі баченням реформи, вплив глави держави на судову систему мав бути посилений. Зокрема, йому мало б надаватися право призначати членів Національної судової ради у разі, якщо парламент не зміг це зробити упродовж 60 днів. Призначення членів ради, згідно з пропозиціями Дуди, мало б відбуватися голосами 60-ти відсотків депутатів парламенту.

Крім того, президент Польщі запропонував надати йому право вирішувати, чи зможуть члени Верховного суду країни перебувати на посадах після досягнення ними пенсійного віку у 65 років.

Ці зміни потребують схвалення парламентом країни. Утім, ввечері у понеділок, після зустрічі із лідерами парламентських фракцій Дуда заявив, що відмовляється від своїй пропозицій. «Шансів на ухвалення цих змін немає», – констатував президент Польщі у своєму телезверненні, цитує агентство Reuters.

Нагадаємо, наприкінці липня цього року Анджей Дуда заветував закони про реформу Національної судової ради та Верховний суд країни, раніше ухвалені парламентом країни. Ці закони викликали шквал критики як з боку польської опозиції, так і з боку Євросоюзу.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.