Перша жінка-командир МКС покинула NASA

Американка Пеґґі Вітсон, яка встановила рекорд з перебування в космосі серед жінок, пішла з NASA в зв'язку з виходом на пенсію, повідомляється на сайті агентства.

Перша жінка-командир МКС покинула NASA
16 Червня 2018 18:16Світ,Статті

«Пеґґі Вітсон – втілення американського духу. Її рішучість, сила розуму, характер, відданість науці, дослідженням і відкриттям надихали NASA і Америку. Ми в глибокому боргу перед нею за її службу і будемо за нею сумувати», – заявив директор космічного агентства Джеймс Брайденстайн.

Вітсон встановила високі стандарти для польотів людини в космос, вважає Брайан Келлі, директор з польотів космічного центру імені Ліндона Джонсона, пише ZIK з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Астронавт тричі літала в космос і встановила кілька рекордів. Вітсон провела на орбіті більше 665 діб, довше інших астронавтів NASA. Вона 10 разів виходила до відкритого космосу, провівши там в цілому 60 годин 21 хвилину, встановивши тим самим рекорд серед жінок.

Вітсон народилася в 1960 році в штаті Айова, до NASA вона прийшла в 1986 році і до того, як стати астронавтом обіймала різні наукові посади, в тому числі керувала дослідженнями програми «Світ – Шаттл».

У 1996 році вона стала астронавтом, перший політ на Міжнародну космічну станцію (МКС) Вітсон зробила в 2002 році, а під час другого, в 2008 році, стала першою жінкою, яка очолила екіпаж МКС.

Останній політ Вітсон відбувся в квітні 2017 року.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.