Найманці з РФ після Донбасу та Сирії допомагають ще одному «другу» Путіна

Громадянська війна у Судані йде з 2013 року, і «легітимний» президент аль-Башир звернувся за допомогою до Путіна. Тепер із Росії в країну відправляються не тільки добровольці, але і контрактники - як раніше у Сирію та на Донбас.

Найманці з РФ після Донбасу та Сирії допомагають ще одному «другу» Путіна
5 Грудня 2017 14:20Світ,Статті

Бійці російських приватних військових компаній, які раніше воювали на сході України і в Сирії, тепер беруть участь у збройному конфлікті в Судані на боці уряду Омара Башира, де вже воюють добровольці з Росії. Про це розповіли Російській службі Бі-бі-сі ветерани кампаній і керівник ЧВК. «Я чув, що люди туди поїхали і вже навіть повернулися з важкою формою малярії, – підтвердив Бі-бі-сі керівник приватної військової компанії «РСБ-Груп» Олег Крініцин. – У нас інтереси там є, але ми там не воюємо і не беремо», – сказав він. – Там уповільнений прикордонний конфлікт». Співробітники «РСБ-Груп», за його словами, в Судан не поїхали і «знаходяться на місцях своєї дислокації». Про це пише УНІАН.

Колишній «міністр оборони» самопроголошеної «Донецької народної республіки» Ігор Стрєлков (Гіркін), який воював на боці проросійських сепаратистів, також сказав Бі-бі-сі, що чув про нові відрядження у Судан. Кілька днів тому він докладно писав про це у своєму блозі в соціальній мережі «Вконтакте»: «Все більше підтверджень того, що «наступна зупинка» в заморських пригоди намічається на Судан». «Ще пару тижнів тому мені передали інформацію про те, що «Вагнер» (ПВК, яка стала відомою завдяки конфлікту на сході України – Бі-бі-сі) вже готується (після Сирії) їхати саме туди (Південний Судан) – шукають фахівців і перекладачів, що залишилися з часів СРСР (із Суданом СРСР, наскільки пам’ятається, дружив «не дуже», але у сусідній Ефіопії воювали радянські «військові спеціалісти»). Колишній командир батальйону «Схід», який воював на боці самопроголошеної ДНР, Олександр Ходаковський на запитання Бі-бі-сі, чи чув він про відправку добровольців з Росії в Судан, відповів: «Чутки такі ходять, але поки без підтвердження». Громадянська війна у Судані йде з 2013 року, після того як у 2011 році проголосила незалежність південна частина країни.

У Південному Судані розміщені частини міжнародних миротворців чисельністю 12 тисяч чоловік. Своїх військовослужбовців до складу контингенту виділяють країни Африканського союзу. Офіційно російська влада не визнає участь у збройних конфліктах за кордоном співробітників приватних військових компаній – по російському законодавству це підпадає під статтю «найманство». Але і на сході України, де, за версією російських властей, взагалі немає російських солдатів), і в Сирії (розмір російського військового контингенту невідомий), як розповідали очевидці і родичі загиблих росіян, боролася велика кількість співробітників приватних компаній, пов’язаних із російською владою.

Зовсім недавно у Росії вперше побував президент Судану Омар аль-Башир, обвинувачений Міжнародним кримінальним судом у геноциді під час конфлікту в суданському регіоні Дарфур. Він зустрівся із президентом Володимиром Путіним і заявив, що його країна потребує захисту «від агресивних дій США». Російська військова активність у цьому регіоні продиктована швидше прагненням довести будь-яку ціну всьому світу, що Росія «здатна проектувати силу», стверджують експерти.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.