На планеті Сонячної системи виявили прихований океан глибиною до 100 кілометрів

Під замороженою поверхнею карликової планети Плутон має бути океан, який вміщає стільки ж води, скільки й усі моря та океани Землі.

На планеті Сонячної системи виявили прихований океан глибиною до 100 кілометрів
1 Грудня 2016 18:18Світ,Статті

Про це свідчать результати досліджень, які були опубліковані у середу, 16 листопада, у журналі Nature, передає Deutsche Welle. Океан Плутона, який скоріш за все складається зі сльотавої води, схований на рівні 150-200 кілометрів під «серцеподібним» регіоном крижаної поверхні карликової планети і має глибину до 100 кілометрів.

Про це агентству Reuters розповів планетолог Френсіс Німмо з Каліфорнійського університету у Санта-Крузі, пише Експрес. Відкриття було зроблене завдяки інформації, отриманій від космічного зонда НАСА New Horizons, який у липні 2015 року здійснив проліт між Плутоном та його супутником Хароном. Зараз космічний апарат перебуває на відстані 587 мільйонів кілометрів від Плутона.

Раніше УНІАН повідомляв, що геологи з Університету Брауна і Планетологического інституту (Арізона) знайшли нові свідчення існування рідкого підлідного океану на сучасному Плутоні.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.