На Марсі знайшли «написи» азбукою Морзе і розшифрували один із них

NASA побачило серед пісків Марса кілька дюн, що нагадують написи на азбуці Морзе, і розшифрувало один з них.

1bfe329ce55737b04a35728ce4089b24
12 Липня 2016 10:58Світ,Статті

Про це повідомляє ZIK з посиланням на УНІАН.

Камера Hi-RISE знімає поверхню Марса в видимому світлі і ближньому інфрачервоному діапазоні з автоматичної міжпланетної станції Mars Reconnaissance Orbiter, яка перебуває на орбіті планети з 2006 року.

Крапки і тире в топографії Марса помічали і раніше, проте тільки на дюні Хагаль (розташована трохи південніше Північного полюса) ці візерунки проявилися особливо яскраво.

Причина в тому, що низовина майже ідеально круглої форми (ймовірно, засипаний піском кратер) зосередила навколо себе вітри, що дьмуть, певним чином. Тире формуються двосторонніми повітряними потоками (дують перпендикулярно щодо самої дюни). Точки ж (барханоїдної дюни) виникають, коли щось перериває цей процес малювання ліній – що саме, вчені поки не знають.

Планетолог Вероніка Брей (Veronica Bray), що працює з камерою Hi-RISE, розшифрувала напис зі знімка. У неї був такий текст: «NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE!!»

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.