Маккейн написав листа Трампу: Дайте Україні летальні озброєння, щоб вона могла захиститись від Росії

Сенатор-республіканець Джон Маккейн, голова Комітету Сенату з питань збройних сил, надіслав листа президенту США Дональду Трампу у якому висловив занепокоєння з приводу натак Росії проти України, а також закликав президента надати оборонну летальну допомогу, яка необхідна українським збройним силам, щоб захистити себе.

Маккейн написав листа Трампу: Дайте Україні летальні озброєння, щоб вона могла захиститись від Росії
3 Лютого 2017 14:26Світ,Статті

«Насильницька кампанія Володимира Путіна націлена на дестабілізацію та розчленування суверенної України не зупиниться доки поки він не зустріне сильну та рішучу відповідь”, – пише голова Маккейн. Про це повідомляє Голос Америки.

«Тому, в світлі останніх російських атак та перспективи майбутньої агресії проти України, я закликаю вас використати повноваження, надані Законом про військовий бюджет США на 2017-й рік та надати оборонну летальну допомогу Україні, щоб вона могла захистити свою територію від порушень з боку Росії та її сепаратистських ставлеників. Водночас, доки Росія продовжує окупацію Криму та дестабілізацію України, я закликаю вас, зберегти поточні санкції проти Росії. І з огляду на спробу втручання Росії в наші виборах, я закликаю вас, розширити поточні санкції проти Росії».

Повний текст листа:

***

Шановний президент Трамп,

Росія та її ставленики цього тижня пішли у наступ проти військових України, вбивши щонайменше 7-х українських солдат та поранивши ще десятки. Можливо, це перше із багатьох випробувань вашої адміністрації з боку Росії. Те, що цей сплеск атак почався через день після того, як Путін говорив з вами по телефону є яскравим свідченням того, що він вже випробовує вашу міць, як головнокомандуючого військ США. Реакція Америки матиме далекосяжні наслідки.

Америка має славну історичну традицію – допомагати вільним людям захищатися. Ми повинні зробити це ще раз, надавши нашим українським друзям допомогу, якої вони потребують і на яку вони заслуговують

Насильницька кампанія Володимира Путіна націлена на дестабілізацію та розчленування суверенної України не зупиниться доки він не сильну на рішучу відповідь. Тому чином, в світлі останніх російських атак та перспективи майбутньої агресії проти України, я закликаю вас використати повноваження, надані Законом про військовий бюджет США на 2017-й рік та надати оборонну летальну допомогу Україні, щоб вона могла захистити свою територію від порушень з боку Росії та її сепаратистських ставлеників. Водночас, доки Росія продовджує окупацію Криму та дестабілізацію України, я закликаю вас, зберегти поточні санкції проти Росії. І з огляду на спробу втручання Росії в наші вибори, я закликаю вас, розширити санкції проти Росії.

Українці не просять американців воювали за них. Близько 10 тисяч українців загинули, щоб захистити свою батьківщину і багато інших служать і жертвують собою заради вільної та єдиної України. Але Америка має славну історичну традицію – допомагати вільним людям захищатися. Ми повинні зробити це ще раз, надавши нашим українським друзям допомогу, якої вони потребують і на яку вони заслуговують. Якщо ми цього не зробимо, ми ставимо під загрозу не лише суверенітет України, але і створимо передумови до подальшого послаблення довіри до США.

З повагою,
Джон Маккейн.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.