Македонія: новообраний спікер Джафері потрапив до свого офісу попри протести

У столиці Македонії тисячі демонстрантів 3 травня знову вийшли на вилиці Скоп’є, протестуючи проти урядової коаліції соціал-демократів і етнічних албанських партій. Протестувальники вважають, що їхні домовленості загрожують національній єдності.

Македонія: новообраний спікер Джафері потрапив до свого офісу попри протести
4 Травня 2017 10:35Світ,Статті

Тим часом новообраному спікеру Талату Джафері у середу вранці вдалося потрапити на робоче місце, де він зустрівся з послом ЄС у Македонії Самюелем Збоґаром. За повідомленням його офісу, наразі він виконує свою роботу спікера. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Напередодні депутати від «ВМРО-ДПМНЕ» завадили Джафері, що є першим етнічним албанцем на цій посаді, потрапити на робоче місце.

Партія «ВМРО-ДПМНЕ» («Внутрішня македонська революційна організація – Демократична партія за македонську національну єдність») колишнього прем’єра Миколи Груєвского, опонує коаліції. Ця політична сила виступає, зокрема, проти плану зробити албанську мову другою державною у Македонії.

27 парламент Македонії обрав Талата Джафері спікером. Після цього протестувальники прорвалися у будівлю парламенту і побили кількох депутатів.

Ці дії засудили у ЄС та США.

Держдепартамент США минулого тижня відрядив у Скоп’є свого представника, щоб закликати лідерів «ВМРО-ДПМНЕ» мирно віддати владу новій коаліції.

Етнічні албанці становлять майже чверть двомільйонного населення Македонії.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.