Лідерка Шотландії: Повторний референдум про незалежність можливий до 2020 року

Повторний плебісцит «дуже можливий» найближчими роками, переконана шотландська перша міністерка Нікола Стерджен. Відповідний законопроект вона збирається подати вже наступного тижня.

Лідерка Шотландії: Повторний референдум про незалежність можливий до 2020 року
16 Жовтня 2016 18:36Світ,Статті

Повторний референдум про незалежність Шотландії від Великобританії «дуже можливий» ще до 2020 року. Про це заявила перша міністерка Шотландії Нікола Стерджен в інтерв’ю британській телекомпанії ITV у неділю, 16 жовтня, повідомляє DW.

На запитання журналістів, чи очікує вона другого референдуму до 2020-го, Стерджен відповіла: «Я думаю, це дуже ймовірно з огляду на ситуацію, в якій ми перебуваємо… Усе, що трапилося відтоді, схоже, змусило мене думати так більше, ніж вранці після референдуму», – цитує першу міністерку інформагенція Reuters.

Напередодні Стерджен заявила, що подасть законопроект про референдум уже наступного тижня. Плебісцитом вона погрожує центральній владі в разі, якщо її вимоги щодо більшої автономії Шотландії та можливості залишатися в рамках єдиного ринку Європи не будуть виконані.

На з’їзді Шотландської національної партії (SNP) 15 жовтня у Ґлазґо Стерджен заявила, що ніколи не мала сумнівів у тому, що «Шотландія одного дня стане незалежною державою».

Нагадаємо, що 2014 року в Шотландії, яка має напівавтономний статус у Великобританії, на референдумі 52 відсотки виборців проголосували за те, щоб залишитися в складі Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії. А от у 2016 році на референдумі щодо Brexit 62 відсотка шотландців проголосували проти виходу з ЄС. Натомість більшість населення Сполученого Королівства – 52 відсотки – віддала голоси на користь такого кроку.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.