Компанія Airbus презентувала 3D-друкований беспілотник Thor

Величезні літаки, представлені на Берлінському авіашоу, що проходило на минулому тижні, так і не змогли затьмарити собою маленьке диво, представлене компанією Airbus.

maxresdefault (1)
23 Червня 2016 20:29Світ,Статті

Цим дивом є невеликий безпілотник під назвою Thor, який є першим в світі літальним апаратом, виготовленим за допомогою технологій тривимірного друку, повідомляє Weua. Апарат Thor (Test of High-tech Objectives in Reality) дуже схожий на невелику білу копію традиційного авіалайнера, довжина його фюзеляжу становить трохи менше 4 метрів, а сумарна вага – всього 21 кілограм.

Згідно з інформацією від компанії Airbus, цей маленький безпілотний пропелерний літальний апарат уособлює собою майбутнє авіаційних технологій, коли тривимірний друк дозволить заощадити працю, час, матеріали і гроші.

Єдиними елементами конструкції безпілотника Thor, що не виготовлені з полімерного матеріалу, поліаміду, є електричні двигуни, акумулятори та інші електричні та електронні компоненти. “Цей невеликий літак літає дуже красиво, він дуже стійкий під час польоту” – розповідає Ганнер Хеез (Gunnar Haase), провідний інженер, який сконструював апарат Airbus і проводив в минулому році його льотні випробування.

Використані для виготовлення деталей нові тривимірні принтери можуть виробляти деталі, розмірами до 40 сантиметрів і будь-якої, навіть самої складної форми. Крім принтерів, що дозволяють друкувати пластикові деталі, компанія Airbus використовує принтери, що дозволяють друкувати металеві деталі і вузли. При цьому, такі деталі можуть бути на 30-50 відсотків легші деталей, які виробляються шляхом традиційної механічної обробки, як повідомляють phys.org. А застосування тривимірних принтерів дозволяє отримати майже 100-відсоткове використання матеріалів, сировини та інших ресурсів.

Крім усього вищесказаного, масове впровадження технологій промислового тривимірного друку дозволить до 2030 року виробляти основну масу запасних частин і вузлів для літаків силами фахівців авіакомпаній, які володіють цими літаками.

Крім скорочення виробничих витрат технології тривимірного друку обіцяють деякі вигоди з екологічної точки зору. Літаки, в яких буде використовуватися велика кількість більш легких вузлів і деталей, будуть легші самі по собі, а значить, що вони будуть витрачати менше палива і будуть менше забруднювати навколишнє середовище. Це має особливо важливе значення в світлі того, що обсяг повітряних перевезень повинен подвоїтися за наступні 20 років.

Джерело: Weua.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.