Кінець свободі: У ЄС соцмережі і месенджери зобов’яжуть надавати дані користувачів поліції

Такі правила вводять у зв'язку зі збільшенням злочинності.

Кінець свободі: У ЄС соцмережі і месенджери зобов'яжуть надавати дані користувачів поліції
31 Березня 2018 18:48Світ,Статті

Єврокомісія оприлюднила проект, згідно з яким, програми обміну повідомленнями та інші цифрові служби будуть зобов’язані надавати дані користувачів правоохоронним органам протягом 10 днів після отримання запиту. Про це повідомляє видання Главком з посиланням на Euractiv.

Згідно з проектом, правила будуть поширюватися на всі технологічні компанії, які можуть володіти так званими електронними доказами, необхідними для проведення кримінальних розслідувань, незалежно від територіального розташування самих компаній та їх серверів.

Під нові правила підпадають: соцмережі, включаючи Facebook і Twitter, «хмарні мережі», реєстри доменних імен, а також форуми на платформах електронної комерції – «цифрові ринки, які дозволяють споживачам і/або трейдерам укладати однорідні транзакції».

Ці правила хочуть ввести в зв’язку з збільшенням використання різних онлайн-сервісів і додатків при плануванні і організації злочинів. Вони запрацюють вже з 17 квітня.

Нагадаємо, Роскомнагляд Росії повідомив керівництву Telegram про необхідність виконати вимоги закону і надати ФСБ ключі шифрування. Компанія повинна зробити це протягом 15 днів.

Раніше повідомлялося, що користувачі Telegram попросили суд визнати незаконними дії ФСБ, які вимагають від керівництва надавати ключі для розшифровки повідомлень.

Пізніше творець Telegram пообіцяв, що не віддасть ФСБ ключі від шифрування.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.