Керівника Samsung засудили до п’яти років в’язниці за корупцію

Керівника корпорації Samsung Лі Чже Йона визнано винним у причетності до корупції в оточенні колишньої президентки Південної Кореї.

Керівника Samsung засудили до п'яти років в'язниці за корупцію
25 Серпня 2017 22:46Світ,Статті

Суд у столиці Південної Кореї засудив віце-президента й фактичного керівника корпорації Samsung Лі Чже Йона до п’яти років ув’язнення. Судді визнали його винним у причетності до корупційного скандалу, пов’язаного з колишньою президенткою країни Пак Кин Хє. Рішення суду оголошено в п’ятницю, 25 серпня, передає інформагенція Reuters. За даними інформагенції, сам засуджений керівник Samsung рішуче заперечує свою причетність до корупції. Про це пише DW.

48-річного Лі Чже Йона взяли під варту в лютому цього року. Раніше він став фігурантом розслідування південнокорейської прокуратури щодо керівництва Samsung, якому закидають надання хабарів Цой Сун Сіль, яка вважалася однією з наближених до екс-президентки Пак Кин Хє осіб, а також є головною фігуранткою корупційного скандалу.

За даними слідства, корпорація Samsung здійснювала фінансування фондів, що належали подрузі глави держави, в обсязі 43 мільярдів вон (близько 37 мільйонів доларів США) нібито в обмін на політичну підтримку суперечливого злиття двох дочірніх підприємств компанії. Пак Кин Хє, Цой Сун Сіль та Лі Чже Йон усі звинувачення на їхню адресу відкидають.

На початку грудня 2016 року парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент президентки Пак Кин Хє. Її було відсторонено від посади, весною 2017 року заарештовано, а згодом розпочався судовий процес, де розглядається справа про причетність Пак Кин Хє до корупції.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.