Хакери атакували атомну електростанцію, – директор МАГАТЕ

У світі існує серйозна загроза нападу на атомні станції, заявив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Юкія Амано.

Хакери атакували атомну електростанцію, - директор МАГАТЕ
12 Жовтня 2016 21:33Світ,Статті

Про це пише Tech Today.

Амано сказав, що на одну з АЕС кілька років тому вже здійснили кібератаку. Але він відмовився озвучити подробиці того інциденту. Відомо тільки, що хакерська атака стала причиною порушень у роботі, які, втім, не призвели до зупинки станції.

«Це не уявний ризик», – попередив чиновник з МАГАТЕ. За його словами, до можливих кібератак на АЕС необхідно ставитися дуже серйозно, адже невідомо, що ховається за подібними спробами.

Компанія Korea Hydro & Nuclear Power Co Ltd, яка керує 23 ядерними реакторами у Південній Кореї, повідомила, що у 2014 році провела брифінг з кібербезпеки. Влаштувати його змусила крадіжка даних з комп’ютерних систем корпорації. Вкрадена інформація не була критичною та не зачіпала роботу реакторів. У квітні німецька компанія RWE підвищила заходи з безпеки після того, як комп’ютери атомної електростанції Gundremmingen інфікували вірусами. Представники компанії також кажуть, що зараження не становило загрози.

Деякі експерти в атомній галузі заявляють, що зруйнувати ядерний реактор можуть не тільки бойові угруповання. В атомній індустрії існують уразливості, які можуть використовувати кібертерористи. Як говорить директор МАГАТЕ, агентство допомагає національним урядам багатьох країн здійснювати інформаційну та загальну безпеку АЕС.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.