Голова Пентагону: «зони деескалації» в Сирії викликають питання у США

Запропоновані Росією «зони деескалації» в Сирії викликають питання у США, заявив американський міністр оборони Джеймс Маттіс. За його словами, американським військовим відомо лише загальне розташування цих зон, а даних про чіткі межі ще немає. На даний час у Пентагоні детально вивчають план, щоб зрозуміти, чи буде він ефективним, наголосив Маттіс.

Голова Пентагону: «зони деескалації» в Сирії викликають питання у США
9 Травня 2017 10:22Світ,Статті

«Хто гарантуватиме, що ці зони безпечні? Хто підпишеться під цим? Хто конкретно має перебувати поза ними? Усі ці деталі мають бути з’ясовані», – сказав Маттіс. Про це пише Радіо Свобода.

Росія, Туреччина й Іран, посередники на сирійських мирних переговорах у Казахстані, підписали меморандум про зони безпеки у Сирії 4 травня. Меморандум передбачає встановлення чотирьох «зон деескалації» у різних частинах Сирії, де внаслідок 6-річної війни між силами уряду президента Башара Асада і повстанцями загинули близько 400 тисяч людей.

Водночас план не включає райони, контрольовані бойовиками екстремістського угруповання «Ісламська держава», що дає можливість США і їхнім союзникам продовжувати кампанію з відновлення контролю над захопленими ісламістами територіями.

США не є частиною угоди, а сирійський уряд і представники опозиції не підписали документ. Водночас міністр закордонних справ Сирії Валід Аль-Муаллем 8 травня заявив, що Дамаск дотримуватиметься положень угоди, якщо це робитимуть представники повстанців.

Сирійська озброєна опозиція 4 травня відкинула план Росії щодо створення у Сирії зон безпеки, назвавши це загрозою для цілісності країни, зазначивши також, що не визнаватиме Іран гарантом безпеки жодного плану щодо припинення вогню.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.