Економіка Китаю у 2016 році зростала найменшими за останні 26 років темпами

Темпи зростання економіки КНР не були такими низькими з 1990 року. При цьому державний борг Китаю постійно зростає.

Економіка Китаю у 2016 році зростала найменшими за останні 26 років темпами
21 Січня 2017 10:50Світ,Статті

Зростання економіки Китаю у 2016 року стало рекордно низьким за останні 26 років, склавши у підсумку 6,7 відсотка. Відповідні цифри були оприлюднені владою країни у п’ятницю, 20 січня. При цьому в останньому кварталі 2016 року зростання валового внутрішнього продукту, згідно з офіційною статистикою, склало 6,8 відсотка. Про це пише DW.

Утім, попри рекордно низькі протягом останньої чверті століття темпи зростання ВВП, Китаю вдалось досягнути запланованих на 2016 рік темпів зростання на рівні 6,5 – 7 відсотків.

Водночас експерти застерігають, що стабілізація зростання економіки Китаю передусім відбулась завдяки швидкому збільшенню державного боргу, який у 2016 році виріс до 277 відсотків ВВП (порівняно з 254 відсотками у 2015 році). Аналітики очікують, що через загрозу подальшого уповільнення зростання економіки Пекін продовжить запроваджувати заходи податково-бюджетного стимулювання, пише агентство dpa. Експерти зазначають, що Китай продовжує зволікати з проведенням необхідних реформ, зокрема, вирішенням проблеми величезних держкомпаній і неефективної фінансової системи.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.