Дослідники вперше виявили в бурштині крила птахів

Команда палеонтологів виявила пару крил доісторичних птахів, які практично повністю збереглися в бурштині. Вік знахідки складає близько 99 мільйонів років.

ptica-46
29 Червня 2016 17:32Світ,Статті

Згідно з фахівцями, крила належать двом представникам енанціорнісових птахів, групі динозаврів, що жили в крейдяний період. Тварини загрузли в деревному соку, який згодом перетворився на бурштин, зберігши рештки в чудовому стані. Відкриття було зроблено в М’янмі (Бірмі). Спочатку виявлений шматок бурштину призначався для виготовлення прикрас.

Збережене забарвлення показує коричневі та білі шари пір’я на одному з крил. За словами дослідників, шкіра, м’язи та мікроструктура окремих пір’їн нагадує будову тіл сучасних пернатих. Розмір частин крил невеликий та становить не більше 2-3 см в довжину.

Відкриття представляє особливий інтерес, оскільки виявити останки стародавніх тварин у такому хорошому стані вдається рідко. При звичайних процесах фосилізації (перетворення загиблих організмів на скам’янілості) пір’я, як правило, розпадається.

Джерело: Bublbe.com.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.