Чому в Азербайджані оголосили війну магії та чародійництву

В середині серпня в Азербайджані провели спецоперацію щодо виявлення ворожок.

Чому в Азербайджані оголосили війну магії та чародійництву
4 Вересня 2016 16:27Світ,Статті

У двох районах допитали підозрюваних у магічній діяльності: жінки розкаялися у своїх діяннях і пообіцяли більше цим не займатися. Проте в республіці поки що немає закону, який забороняє чаклунство, а це означає, що ворожки можуть вільно працювати як індивідуальні підприємці, повідомляє Закон і Бізнес.

Нині в Азербайджані розробляється законопроект щодо проведення релігійних церемоній і заходів тільки за участю офіційних осіб. Окрім іншого, підготовлюваний акт передбачає заборону на ворожіння, навколокультні ритуали та іншу подібну діяльність.

Працівники правоохоронних органів заявили, що в діях знахарки можуть бути ознаки складу злочину,

тільки коли вона обдурює громадян і вони звертаються із заявою в поліцію. В цьому випадку таке діяння підпадає під статтю «шахрайство», а розслідування цього злочину стає прерогативою правоохоронних структур.

Крім того, ворожкам, магам і ясновидицям можна дорікнути в ухиленні від сплати податків. Адже всі, хто бере за свою роботу гроші, повинні зареєструвати себе як приватні підприємці й платити податки.

Але є така думка, що діяльність знахарок і магів слід просто заборонити. Мовляв, добрі чи погані маги не потрібні суспільству, жодної користі від них немає.

Водночас психологи впевнені: скільки б ворожбитка не обдурювала громадян, в цьому немає складу злочину, адже люди з власної волі віддають їй свої гроші. Знахарка приділяє клієнтові увагу, втішає, дає надію на майбутнє. Тобто є чимось на зразок психоаналітика. Відповідно, вона має право призначати ціну за свою допомогу.

Останнім часом ходіння до ворожок стало досить популярним у республіці. Хтось хоче почути про своє щасливе майбутнє, хтось іде по пораду, інші — від безвиході. На думку експертів, багато хто знає, що приблизно 90% знахарок — шарлатанки, але кожен упевнений, що потрапить саме до тих 10%, які скажуть правду.

Що ж стосується плати за послуги, то вона різна, залежить від ступеня популярності та «кваліфікації» ворожки: від 10 до кількох тисяч манатів.

Як альтернатива забороні на ворожбу пропонується проводити серед населення просвітницьку роботу щодо послуг знахарок. Адже влада розраховує, що це допоможе зменшити інтерес до їхнього ремесла. Крім того, про нездійснені прогнози люди можуть заявити в правоохоронні органи.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.