Берлін, Париж та Лондон виступили в ООН проти «єрусалимського» кроку США

На екстреному засіданні Радбезу ООН обговорили питання Єрусалима. США захищають своє рішення попри гучну критику.

Берлін, Париж та Лондон виступили в ООН проти «єрусалимського» кроку США
9 Грудня 2017 14:45Світ,Статті

Представники при ООН п’яти європейських країн – Німеччини, Франції, Великобританії, Швеції та Італії – заявили, що рішення президента США Дональда Трампа щодо Єрусалимасуперечить резолюціям Ради Безпеки (РБ) ООН та є «непродуктивним». Їхня позиція пролунала у спільному комюніке в п’ятницю, 8 грудня, після термінового засідання РБ ООН. До Радбезу, зазначимо, зараз входять лише Великобританія та Франція як постійні члени. Про це пише DW.

Своєю чергою представниця США при ООН Ніккі Хейлі захищала на засіданні рішення Трампа. Вона наголошувала, що Вашингтон зберігає відданість мирному врегулюванню конфлікту на Близькому Сході. «Можливо, ми підійшли до цієї мети так близько, як ніколи», – цитує її агенція новин dpa. За словами Хейлі, американський народ вже 22 роки підтримує визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю, До того ж, зауважила Хейлі, цей крок – «просто здоровий глузд», оскільки в Єрусалимі розташовані органи влади Ізраїлю.

Утім, після рішення президента США Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю у мусульманському світі спалахнули протести. У заворушеннях на Палестинських територіях на протестах місцевих жителів уже загинув один палестинець, якого ізраїльська армія назвала підбурювачем. Антиамериканські протести відбуваються, зокрема, в Індонезії, Малайзії, Пакистані, Алжирі та Лівані, Єгипті та Ірані. У Берліні також відбулася акція проти рішення Вашингтона.

Посольство не поспішатиме з переїздом

Раніше цього ж дня держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що переміщення посольства США до Єрусалима, вірогідно, не відбудеться найближчим часом. «Навряд чи цього чи наступного року, проте президент прагне, щоб ми чітко рухалися у цьому напрямку (…) щоякнайраніше», – заявив він після зустрічі в Парижі з французьким колегою Жаном-Івом Ле Дріаном, передає агентство AFP.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.