Агентство нацбезпеки США видалило багаторічні дані розвідки

Агентство нацбезпеки США (АНБ) видалило дані, перехоплені під час стеження за громадянами під час президентства Джорджа Буша-молодшого.

Агентство нацбезпеки США видалило багаторічні дані розвідки
21 Січня 2018 22:23Світ,Статті

Про це повідомляє Politico.

Як повідомляється, інформація зберігалася за рішенням суду 2007 року. Тоді президент США, після теракту 11 вересня 2001 року, наказав вести прослуховування міжнародних сполучень. Дані мали зберігатися для судових процесів.

Однак агентство повідомило, що всі дані між 2001 і 2007 роками були видалені. Більш того, були стерті резервні копії записів в 2009, 2011 і 2016 роках.

«АНБ щиро шкодує, що не змогло попередити видалення даних. Вище керівництво АНБ повністю усвідомлює свою невдачу і Агентство намагається прийняти швидкі заходи реагування на втрату цих даних», – заявила заступник директора Агентства, відома як «Елізабет Б».

За словами іншого представника АНБ, дані видалені в результаті масштабної чистки місця для нової інформації.

Перевірка даних вказала на те, що вони не призначалися для видалення. Втрата даних і порушення, таким чином, постанови суду, може призвести до кримінальних звинувачень.

Останню перевірку проводили в 2014 році, тоді співробітник АНБ запевняв суд, що дані перебували у безпеці.

До слова, напередодні президент США Дональд Трамп підписав закон, який дозволяє спецслужбам прослуховувати розмови і збирати інформацію на будь-яку людину, за винятком американців.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.