Звільнені прикордонники розповіли про умови перебування в полоні в РФ

За словами Ігора Дзюбака та Богдана Марцоні, в Росії з ними поводилися як з полоненими.

Звільнені прикордонники розповіли про умови перебування в полоні в РФ
3 Березня 2018 14:26Cуспільство,Статті

Повернені з російського полону прикордонники Ігор Дзюбак і Богдан Марцонь, яких викрали спецслужби Росії біля державного кордону в Сумській області в жовтні 2017 року,  розповіли про умови утримання в камерах. Про це повідомляє Український тиждень з посиланням на УНІАН.

Зазначається, що одразу після звільнення українські прикордонники виступили з офіційними заявами.

Зокрема, Богдан Марцонь відзначив, що в камерах РФ з ними поводились як з полоненими.

«Поводилися як з якимись полоненими», – сказав він.

У свою чергу, Ігор Дзюбак зауважив, що про обмін вони дізналися тільки вчора.

«Дізналися ми буквально вчора (про обмін, – Ред)… Як обмін проводився? Як і всі обміни проводяться. Я цієї процедури точно не знаю», – сказав він.

Крім того, Дзюбак наголосив, що утримувався в камері разом з росіянами, а умови були  «як усіх затриманих – не в гірших і не в кращих».

Нагадаємо, у Міністерстві внутрішніх справ оприлюднили фото повернення на територію України прикордонників Ігоря Дзюбака і Богдана Марцоня, яких спецслужби РФ викрали в Сумській області у жовтні 2017 року.

У п’ятницю, 2 березня, в Україну повернули викрадених спецслужбами РФ біля держкордону в Сумській області в жовтні 2017 року українських прикордонників Богдана Марцоня і Ігоря Дзюбака.

Нагадаємо, 3 жовтня 2017 року під час патрулювання кордону з РФ зникли двоє прикордонників Сумського загону. Згодом РФ підтвердила, що затримала українських військових, і попросила у Держприкордонслужби документи для їх ідентифікації. 6 жовтня в прикордонній службі заявили, що російська сторона не пускає дипломатів до затриманих. Український консул намагався поспілкуватися з прикордонниками, але йому відмовили, бо нібито ще не встановили особи затриманих. Українська сторона звернулася по допомогу до ОБСЄ та уповноваженого з прав людини. 9 жовтня їх заарештували у Росії на два місяці.

Згодом секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що українських прикордонників захопили на нейтральній території, а це є не чим іншим, як актом тероризму, російська сторона має їх звільнити.

Наприкінці лютого 2018 року у Міністерстві закордонних справ України повідомили, що українських прикордонників Ігоря Дзюбака та Богдана Марцоня, яких утримували в московському СІЗО «Лефортово», перевели у Брянськ (РФ).

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.