Європарламент заблокував підвищення квот на українські товари

Єврокомісія запропонувала збільшити квоти безмитного ввезення аграрної продукції з України, однак комітет Європарламенту блокує ці рішення.

Європарламент заблокував підвищення квот на українські товари
6 Травня 2017 14:20Cуспільство,Статті

Таким чином ЄС захищає свій внутрішній ринок, кажуть експерти. Про це повідомляє Інформатор.

«Найбільша «цукерка», яку запропонував Брюссель, – збільшити квоту на ввезення кукурудзи на 650 тисяч тонн. Це зробило би її більш ніж удвічі вищою порівняно з попередніми безмитними обсягами. Хоча в загальних масштабах українського експорту кукурудзи цей додатковий обсяг становив би трохи більше трьох відсотків, навколо нього у Європарламенті розгорнулися неабиякі дебати», – повідомили в DW.

Депутати аргументують блокування українських товарів загрозою європейським виробникам, які «і без того переживають не найкращі часи». Змогли збільшити квоту тільки на 50 кг кукурудзи, замість запланованих 100 тис. тонн.

На безмитних квотах ЄС заробляють насамперед великі виробники, каже Дарія Гриценко, експерт Українського клубу аграрного бізнесу.

«Наприклад, квота на безмитний експорт меду становить п’ять тисяч тонн. Вона цього року була вичерпана вже у перший тиждень січня. Її вибирають великі виробники. Жоден малий підприємець не має доступу. Євродепутати заблокували квоту в п’ять тисяч тонн томатів. Але ж для ЄС – це крапля в морі. Одна лише Італія експортує на рік два мільйони тонн. Вони просто захищають свій внутрішній ринок, не роблячи взагалі жодних поблажок для українського виробника».

Раніше комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі підтримав розширення квот на безмитне ввезення товарів з України, передбачивши окремі винятки.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.