Які продукти подорожчають восени, – дослідження

У вересні через збільшення попиту подорожчають недорогі продукти. Найбільше зростуть в ціні овочі.

Які продукти подорожчають восени, – дослідження
4 Вересня 2016 20:48Cуспільство,Статті

Про це в коментарі Gazeta.ua розповів директор Української асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко.

«Протягом року нерідко продукти дешевшали. Це відбувалося через те, що їх притримували на складах, сподіваючись продати під кінець сезону дорожче. Але таку стратегію вибрали багато гравців на ринку. Почалися розпродажі, ціни впали. Це яскраво помітно на овочах та фруктах, зокрема, яблуках», – каже Дорошенко.

За його словами, до кінця року продукти здорожчають не менш як на 20%. Восени щонайменше на 7% подорожчають овочі.

«У першому півріччі інфляція була невисока. Ціни збільшаться у другому півріччі. Новий урожай аграрії оцінюватимуть за новим курсом долара і євро. Навіть у кілограмі хліба маємо велику імпортну складову. На подорожчання впливає й те, що уряд відпустив ціни на соціальні продукти у вільне плавання. Торговельні мережі заявили, що підвищать ціни на соціальні продукти», – коментує експерт.

На 5% найближчим часом здорожчає молочна продукція, прогнозує експерт. Найменше збільшаться в ціні хліб та м’ясо.

«Дорожчатимуть недорогі харчі. Через підвищення тарифів люди частіше купуватимуть соціальні продукти. За законами ринку, вищий попит спонукає підвищення ціни», – говорить Олексій Дорошенко.

Нагадаємо, з 15 серпня Кабмін скасував державне регулювання цін на соціальні продукти. Протягом трьох місяців відстежуватимуть, як змінюватиметься вартість товарів. У середині грудня мають ухвалити рішення – поновити чи остаточно скасувати регулювання цін.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.