Як протидіяти фейкам: Група українських журналістів побувала на стажуванні у Вашингтоні та Чикаго

Група українських журналістів з Києва побувала на стажуванні у Вашингтоні та Чикаго за програмою «Відкритий світ» — єдиною програмою обмінів усередині законодавчої гілки влади США. Щорічно вона отримує фінансування від Конгресу США.

Як протидіяти фейкам: Група українських журналістів побувала на стажуванні у Вашингтоні та Чикаго
21 Вересня 2017 14:32Cуспільство,Культура,Статті

Про це повідомляє VIDIA.ua із посиланням на Комітет міст-побратимів Чикаго-Київ.

У складі делегації — шестеро журналістів: Оксана Полуліха, Максим Скубенко, Артем Скрипник, Вікторія Єрмолієва та пані Марія Жданова в супроводі пані Аліни Мозендз, бісікультурного посередника та журналіста з України. До приїзду в Чикаго делегати побували у Вашингтоні, штат Каліфорнія, на Капітолійському пагорбі.

У Чикаго делегати співпрацювали з найкращими практиками щодо медіа-грамотності та протидії неправдивим даним  — спілкувалися із досвідченими журналістами та медіа-експертами, що займаються питаннями комунікації та державного управління, щоб побачити, як вони викривають фейкову інформацію та як шукають об’єктивність.

Журналісти з України також взяли участь у публічній лекції Центру доброчесності та вищої кваліфікації журналістів при St. Paul University Catholic Center під назвою «Журналістська достовірність: урок з історії».

Програму зустрічей координували Комітет міст-побратимів Чикаго-Київ в  та Фундація Геноциду 1932-1933 років в Україні. Поширена для співпраці з Україною від 2003 року, програма покликана зміцнювати взаєморозуміння й співробітництво між Україною та Сполученими Штатами шляхом надання можливості українським лідерам у різних галузях діяльності зустрітися зі своїми американськими колегами й обмінятися досвідом та ідеями з найбільш важливих для обох сторін питань.

«Велика честь для мене бути частиною української делегації, учасницею програми Open World Ukraine. Наступні 10 днів розказуватиму про свою роботу, про Stopfake. Це той досвід, яким ми можемо ділитися із США. Вчора був Bloomberg i Reuters, сьогодні — Columbia College. Говоримо про стандарти журналістики та виклики нашого часу — поширення неправдивої інформації, і як з цим боротися», — написала учасниця проекту Оксани Полюлях.

Група журналістів відвідала також Українське незалежне радіо в Чикаго. «Виступила на Українському радіо в Чикаго. Неймовірні враження! Говорили про медіаграмотність, редакційні стандарти і чесні медіа. Розповіла про досвід Громадського радіо», — поділилася враженнями Вікторія Єрмолаєва , редакторка і ведуча Громадського радіо.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: [email protected]. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.