Виробники скаржаться на нерентабельність вирощування персиків і абрикосів

Виробництво персиків, нектаринів і абрикосів з кожним роком наближається до збиткових видів бізнесу. Таку думку зараз поділяють більшість фермерів Південної України — головного регіону, де вирощують цю продукцію.

Вирощування персиків
14 Липня 2016 10:40Cуспільство,Статті

Про це пише «АПК-інформ: овочі та фрукти».

«Уже третій рік поспіль через погодні катаклізми ми збираємо відносно невеликі врожаї кісточкових. Ціни навіть на такий малий обсяг продукції не можуть бути високі, відповідно ми не можемо покрити витрати на виробництво, а вони дуже виросли за останні 2 роки. Наприклад, собівартість персиків в 2016 році близько 9-11 грн/кг (0,3-0,4 євро/кг). Саме за такою ціною сьогодні погоджуються купувати у нас персики перекупники. Закупівельні ціни переробників не перевищують 5-6 грн/кг (0,2-0,3 євро/кг)», — розповідає виробник кісточкових з Миколаївської області.

За даними Інформаційно-аналітичного центру «Шувар», сьогодні оптова ціна на персики на торговому майданчику ринку — 15-20 грн/кг (0,5-0,7 євро/кг). Ціна залежить від сорту продукції. Ціни на абрикоси в цілому знизилися до 12-18 грн/кг (0,4-0,6 євро/кг), що майже на 20% дешевше, ніж в той же період попереднього року.

«Специфіка українського ринку кісточкових полягає в тому, що частка імпорту в ньому становить понад 60%. Протягом двох років, через девальвацію української валюти, імпорт цієї продукції в Україну впав майже вдвічі, але це за офіційними даними. Насправді, присутність імпортної продукції тільки збільшилася, враховуючи стабільне надходження контрабанди, перш за все з Молдови. Контрабандні персики і абрикоси досить часто пропонують за найнижчою ринковою ціною, що не дозволяє українським виробникам продавати свою продукцію дорожче», — коментує ситуацію Тетяна Гетьман.

Також експерт зазначає, що українські роздрібні мережі в подальшому віддають перевагу імпортній продукції, оскільки якість українських персиків і абрикосів дуже часто програє через нерозвинену інфраструктуру.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.