Вчені виявили на Венері континенти

Раніше вчені вважали, що на планеті відсутні тектонічні процеси.

Вчені виявили на Венері континенти
12 Квітня 2017 22:15Cуспільство,Статті

Палеонтологи виявили свідоцтва того, що на Венері існують подібності невеликих континентів і тектонічні процеси, які ставлять школи, виші, птупід сумнів головне пояснення того, чому Земля не стала схожою на цю планету. Про це пишуть Экономические известия.

На даний момент Венера істотно відрізняється від Землі, незважаючи на схожі умови формування. Атмосфера планети розпечена до 462 градусів Цельсія, на ній практично немає води, її поверхня покрита вулканами, а атмосфера складається з вуглекислого газу і сірчаної кислоти. Поки серед учених немає єдиної думки про те, як Венера могла позбутися своїх водних запасів і перетворитися на гігантський парник.

Однією з причин цього, на думку вчених, може бути те, що на планеті відсутні тектонічні процеси, які можна спостерігати на Землі. Тепер же дослідники створили в лабораторії невеликий аналог Венери і помітили існування тектонічних процесів в її породах.

Як розповідають вчені, їх цікавило те, як виникають так звані «корони» – загадкові круглі плато на поверхні Венери, окреслені безліччю тріщин і розломів і схожі за своєю формою на «стопку» млинців різного діаметру і форми. Вони були виявлені в 1983 році радянськими зондами «Венера-15» і «Венера-16», і з тих пір їх природа викликає суперечки серед планетологов.

Дослідники встановили, що потоки окропу, висхідній до поверхні «Венери», поступово відколюють невеликі фрагменти від «кори”, які тонуть всередині мантії через свою більш високої щільності. На відміну від материків на Землі, подібні сегменти кори завжди бувають невеликих розмірів, і тому сліди цього процесу будуть майже непомітні для спостерігачів на орбіті.

 

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.