Українцям знову варто чекати віялових відключень електрики

Міністерство енергетики планує винести на розгляд уряду розпорядження про оголошення надзвичайного стану в енергосистемі.

Українцям знову варто чекати віялових відключень електрики
14 Лютого 2017 14:22Cуспільство,Статті

За даними відомства, через брак вугілля на теплостанціях віялові відключення електроенергії в Україні можуть початись вже за два тижні.

Про це на засіданні антикризового енергетичного штабу повідомив міністр Ігор Насалик, передає Страйк з посиланням на LB.ua.

На питання, коли варто очікувати кризової ситуації, міністр відповів: «За два тижні почнуться. Запаси у нас є по різних генераціях, тому цей термін може бути від 14 до 45 днів. Але можна сказати, що через два тижні ми зіткнемося з проблемою покриття пікових навантажень в енергосистемі».

«Ми підготували розпорядження про тимчасові надзвичайні заходи на ринку електроенергії і найближчим часом будемо вносити на Кабінет міністрів», – додав він.

За словами Насалика, запаси антрациту на ТЕС і ТЕЦ нині становить близько 927 тис. тонн.

«Коли закінчаться ці залишки вугілля, ми не зможемо обійтися без обмеження споживачів, застосовуючи спеціальні графіки аварійних відключень», – наголосив під час засідання в.о. керівника «Укренерго» Всеволод Ковальчук.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що причиною дефіциту вугілля стала блокада Донбасу, яка триває кілька тижнів. Активісти не пропускають вагони з вугіллям з окупованої території.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.