Український театр не має уникати соціальної тематики, якщо хоче бути сучасним, – Мойсеєв

Відомий режисер Станіслав Мойсеєв поставив виставу в Польщі. Поспілкувались із ним про прем’єру «Масари» в Кракові.

Український театр не має уникати соціальної тематики, якщо хоче бути сучасним, - Мойсеєв
23 Лютого 2018 22:36Cуспільство,Культура,Статті

Прем’єра вистави за п’єсою литовського драматурга Маріуса Івашкевічуса відбулася в Старому Театрі (Краків), йдеться в матеріалі Громадського радіо.

«П’єса збудована на подіях на Донбасі після падіння Боїнга. Далі поступово мімікрує в сторону фантасмагорії, метафізичної історії, де дія відбувається в умовному пеклі, де Масара — головний демон, демон війни, персоніфікація зла, який акумулює в собі різні риси відомих диктаторів. Зокрема там прочитується й Путін, хоча прямо це ніхто не називає. Це дуже добре зроблено, бо в цьому немає потреби – це не політичний текст, все-таки текст художній, збудований на дуже конкретних подіях. Більше того, Маріус використовує реальні тексти персонажів. Ми можемо почути пропагандистські тези російського телебачення чи цитування прямого тексту прем’єр-міністра Нідерландів під час виступу після збитого літака. За рахунок цього створюється відчуття документальності та справжності того, що там відбувається», — розповів режисер.

Читка п’єси литовського драматурга також відбувалася в Києві на сцені театру імені Франка, проте поставити виставу в театрі не вдалося, розповів Станіслав Мойсеєв.

«Вже наступав такий період, коли достатньо складно сприймались мої досить радикальні ідеї щодо нових текстів. Я зрозумів, що немає підґрунтя – це не зрозуміють, крім скандалу це нічого доброго не принесе». Режисер додав, що є ідея поставити виставу в майбутньому як незалежний проект. Соціальна тематика в театрі – це відповідь також і на запит суспільства, розповідає режисер: «Будь-який європейський театр не існує поза контекстом соціальної проблематики. Український театр не може дозволити собі таку розкіш – бути в башті зі слонової кістки».

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.