Українські реалії: участь в АТО як дозвіл на зґвалтування

Інформаційний шум від флешмобу ‪#‎ЯНеБоюсьСказати‬ почав потрохи стихати, і всі ніби зробили свої висновки: які хто вважав за потрібне. Хтось далі стверджує, що насильства не так і багато і це все хвора уява «недолюблених» жінок, а інші жахаються від того, що ходить поруч з нами по вулицях.

0_21ae34_a9518f08_orig
11 Липня 2016 19:37Cуспільство,Кримінал,Статті

І от ніби вишенькою на цьому бридкому торті стало повідомлення про недавнє безпрецедентне рішення одного з судів в Київській області.

Так, 10 червня суддя Іванківського районного суду Київської області виніс вирок громадянину, який рік тому зґвалтував неповнолітню дівчину (за даними деяких ЗМІ – 10-класницю).

Для тих, хто не хоче читати весь бруд з цієї історії, просто розкажу: типова сільська картина, коли троє дівчат сидять біля бару, до них чіпляються троє чоловіків, дівчата відмовляють, виливають алкоголь, вдаючи, що п’ють, і т. д.

Після цього чоловік пропонує неповнолітній зайти до нього (а в рішенні суду йдеться про те, що він проживає у військовій частині), вона відмовилась, і він запропонував відвести її додому. Дівчина погодилась, і по дорозі додому він затягнув її в кущі і, застосовуючи насильство, зґвалтував неприроднім способом.

Експертиза визнала його осудним, а у дівчини виявили рани в області анального отвору. Крім того, одна з експертиз засвідчила, що потерпіла не жила статевим життям до цього випадку.

І все би було нічого, якби не вирок, який змушує волосся стояти дибки. Підозрюваного, якого звинувачували у здійсненні злочину, передбаченого ч.2 ст.153 КК України (Задоволення статевої пристрасті неприродним способом із застосуванням фізичного насильства, погрози його застосування або з використанням безпорадного стану потерпілої особи щодо неповнолітньої чи неповнолітнього), і санкція, передбачена цією статтею, – від 3 до 7 років позбавлення волі.

Але суддя Гончарук винос вирок, де засуджує його до 4 років позбавлення волі, але з урахуванням пом’якшуючих обставин, вирок заміняють дворічним умовним випробувальним терміном, який зобов’язує його не виїжджати з України і відзначатись періодично у кримінально-виконавчій інспекції.

А тепер увага: пом’якшуючими обставинами суд вважає наявність на утриманні малолітніх дітей і УЧАСТЬ В АТО НА СХОДІ КРАЇНИ.
Суд визнає участь в АТО – пом’якшуючою обставиною, при чому настільки, що ґвалтівник неповнолітньої залишається на волі. Чи варто говорити про те, що це тепер можуть використовувати у сотнях і тисячах інших випадків?

P. S. Суд стягнув з обвинуваченого на користь потерпілої 3 тисячі гривень «моральної шкоди».

Ярина Волошин, спеціально для Прометея.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.