Учені заявили про несподіваний ефект глобального потепління на Сахару

Пустеля Сахара може у найближчі сто років перетворитися на савану завдяки різкому підвищенню рівня опадів.

Учені заявили про несподіваний ефект глобального потепління на Сахару
22 Липня 2017 18:45Cуспільство,Статті

«Глобальне потепління у більшості регіонів світу викликає посухи і знижує врожайність, а от у Сахелі на околиці Сахари поліпшить ситуацію з доступом до води і зробить район придатним для тваринництва і сільського господарства загалом», – каже Якоб Шеве з Інституту кліматологічних досліджень у Потсдамі (Німеччина). Про це пише ZIK.

За словами вченого, Сахара за мільйони років уже переживала такі періоди. Зокрема, 10 тисяч років тому тут росли трави й чагарники. Якоб Шеве із колегою Андерсом Леверманом створили 30 різних кліматичних моделей, що враховують зміни кругообігу течій в океані і вітрів в атмосфері над Африкою з подальшим підвищенням середньорічних температур.

Приблизно третина моделей показує, що в Сахарі кількість опадів буде на 40 – 300% більшою до 2100 року, причому це станеться майже блискавично, за п’ять років або менше. Потроху територія Чаду, Нігеру, Мавританії, Малі та інших пустельних країн Африки покриється саванами або джунглями.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.