У системі двох зірок виявили рекордно велику екзопланету

Астрономи з Годдардского центру космічних польотів і Університету Сан-Дієго виявили найбільшу з відомих екзопланет, що обертаються близько подвійних зірок.

1465902381-5964
14 Червня 2016 15:17Cуспільство,Культура,Статті

Планета під назвою Kepler-1647b близька за своїми розмірами і масою до Юпітера, передає УНН з посиланням N+1. Екзопланета була досліджена в рамках основного етапу місії телескопа «Кеплер». Астрономи організували додаткові спостереження за системою за допомогою мережі невеликих телескопів KELT Follow-Up Network. Використовуючи комп’ютерне моделювання, автори уточнили параметри орбіти, а також розміри і масу Kepler-1647b.

Вчені відзначають, що екзопланета вибивається з числа вже виявлених об’єктів у подвійних зірок. Велика частина з них має орбіти, близькі до світил системи. Kepler-1647b навпаки, має рекордно тривалий період обертання. Рік на Kepler-1647b триває близько 1100 доби (приблизно три земних роки). Подвійна система, біля якої звертається Kepler-1647b, розташовується в 3,7 тисячі світлових років від Землі. Вона складається з двох зірок, одна з яких трохи більша за Сонце, інша – трохи менша.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.