У нових сухпайках для військових вітаміни замінили калоріями, – дієтолог

У Міністерстві оборони уже затвердили нові сухпайки для військових. До їх складу входять борщі, супи та навіть шоколад. Однак дієтологи запевняють: цього замало для якісного харчування бійців, адже у раціоні багато цукру та відсутні овочі.

У нових сухпайках для військових вітаміни замінили калоріями, – дієтолог
8 Жовтня 2016 10:30Cуспільство,Статті

Ще минулого тижня у Мінооборони затвердили нові сухпайки для військових. У відомстві запевняють: цей раціон набагато якісніший від попереднього. Завдяки вакуумній реторт-упаковці у їжі не буде консервантів. До того ж, тепер у меню солдатів входить шоколад, кава та навіть жуйки, повідомляє ZIK.

«Пайками старого зразка можна харчуватися без перерв не більше трьох днів. Нові ж не мають обмежень у термінах», – розповідає розробник сухого пайка Вадим Старощук.

Новий сухпай узгоджували цілий рік, найдовше – у Мінфіні. Там сперечалися за кожну гривню.

«Якщо ми показуємо суми, де пайок коштує хоча б на гривню дорожче старого, звичайно ж вони проти. Тому що у підсумку, наприклад, на мільйон таких пайків доведеться витратити, відповідно, на мільйон гривень більше», – зазначає Вадим Старощук.

Зрештую вирішили, що новий продуктовий набір не буде дорожчим за старий – його максимальна ціна повинна становити 112 гривень. Та дієтологи наполягають: навряд чи за таку суму вдасться забезпечити бійцям якісний раціон. Адже вітаміни тут замінили калоріями – цукром, медом та джемом. Отже користі від цієї їжі мало.

«По-перше, тут не вистачає білків. Адже білкові продукти представлені лише м‘ясом і то його замало. Було б непогано ввести хоча б сухофрукти. Та найгірше, що тут відсутні овочі», – наголошує дієтолог Катерина Кириченко.

Продегустував сухпай і ветеран АТО Олег Бондаренко. Той у першу чергу оцінив зовнішній вигляд нових страв у пакетах та їхній запах.

«Це краще, ніж з банки. Бачу, що є трішки жиру, він свинячий, а не комбінований. Адже комбінований з ложки просто так не зчистиш. Посолили нормально. Перцю мені замало, але, якщо хтось захоче, то може собі вже додати. Загалом смачно», – ділиться враженням боєць. Він додає: поживність продуктів його цілком задовольняє, адже новий сухпайок значно кращий за той, що пропонували раніше. Тепер ж головне, щоб ці набори якнайшвидше потрапили на фронт.

У свою чергу, керівництво Генштабу обіцяє, що годуватимуть бійців по-новому вже до кінця року.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.