У НБУ є сценарій на «чорний день» через блокаду на Донбасі

Продовження блокади торгівлі України із зоною АТО може призвести до скорочення валютних надходжень до країни.

У НБУ є сценарій на «чорний день» через блокаду на Донбасі
24 Лютого 2017 18:39Cуспільство,Статті

Про це заявила голова НБУ Валерія Гонтарева в інтерв’ю Reuters, повідомляє Еспресо.

«Негативні наслідки для нашого платіжного балансу можуть бути на рівні $2 мільярдів. З одного боку, можемо побачити зменшення надходжень валютної виручки від металургів, а з іншого боку – попит на валюту, яка потрібна для купівлі вугілля», – сказала Гонтарева.

За її словами, «базовий сценарій» Нацбанку передбачає подальше скасування обмежень на валютному ринку.

Однак в разі продовження блокади ОРДЛО валютні надходження в Україну можуть скоротитися, зокрема, через проблеми з металургійною галуззю, яка критично залежна від поставок вугілля з непідконтрольних територій.

«Якщо зупиняється металургія, значить будемо робити антикризові заходи», – додала вона.

Вона додала, що з ключовим кредитором країни – Міжнародним валютним фондом – минулого тижня обговорювала кроки на випадок значного загострення збройного конфлікту на Донбасі.

«У нашому базовому сценарії макропрогнозу ці події не закладені. Але у нас є сценарій і на чорний день. Ми розуміємо, як реагуватимемо в плані платіжного балансу і банківського регулювання», – сказала Гонтарева, не розкриваючи подробиць.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.