Сергій Дацюк. Сутність бідності

Cутність бідності необхідно перевизначити. Бідність є мазохістська терпляча згода на рабство в тому чи іншому вигляді, яка задається не тільки внутрішніми інститутами, але також і здатністю вибудовувати зовнішні інститути.

Сергій Дацюк. Сутність бідності
22 Серпня 2016 14:20Cуспільство,Статті

Якщо хочете зрозуміти для себе раб ви або вільний, запитайте себе – чи готові ви поставити своє життя на кон і піти до кінця в боротьбі з владою, якщо уряд зніме соціальну допомогу матерям-одиначкам, ліквідує стипендію студентам і скасує спрощену систему оподаткування. Відповівши на це питання, ви будете знати, раб ви або не раб.

А коли ви відповісте на це питання, ви більше зрозумієте і кілька інших обставин: чому Україна так довго мирилася з російської екстракцією, чому Україна не наважилася на національну-визвольну війну, чому Україна навіть не намагається бути самостійною, а відразу ж хоче інтегруватися в Європу, чому питання про глобальну екстракцію так старанно ігнорується українськими експертами.

Бідність країни це назавжди, якщо бідна країна звичайно, не почне воювати з багатими. І нехай ніякі умоглядні політологічні теорії нас не обманюють.

Тільки створені всередині бунту, всередині війни, всередині революції інститути можуть бути інклюзивними і історично стійкими. Всі інші умоглядні створені або нав’язані інклюзивні інститути можуть бути або приховано екстрактивними спочатку, або в них неминуче перетворяться.

Бунт завжди був ексклюзивним для України. Козацтво і анархізм – інститути бунту, які створювали природну суспільно-асоціативну інклюзивність без всяких запозичень. Інституалізація бунту для України – дуже ймовірний і природно-історичний спосіб інклюзивності.

Напевно саме в напрямку інституалізації бунту в Україні очікується успіх. Створені з революційної бунтарської соціальної енергетики інклюзивні інститути швидше за все будуть визначати початкові умови української ексклюзивності.

У цьому сенсі, як досягти ексклюзивної позиції в світі – ось головне питання для України.

Сергій Дацюк, український політичний мислитель.

Джерело: Хвиля.

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.