Рева розповів, скільком бійцям із інвалідністю дадуть гроші на житло

До кінця поточного тижня 469 інвалідам-учасникам АТО нададуть кошти для придбання житла, а до кінця грудня – ще 120 бійцям із інвалідністю.

Рева розповів, скільком бійцям із інвалідністю дадуть гроші на житло
15 Грудня 2016 14:25Cуспільство,Статті

До кінця поточного тижня 469 інвалідам-учасникам АТО нададуть кошти для придбання житла, а до кінця грудня – ще 120 бійцям із інвалідністю. Про це пише Українська правда.

Про це заявив міністр соціальної політики на засіданні Кабінету міністрів 14 грудня.

Міністр нагадав про постанову 719 про порядок забезпечення інвалідів АТО житлом: «Чиновники більше не будуть вирішувати, де і яку квартиру придбавати для інваліда війни. Вони самі, отримавши кошти, будуть це робити».

«Такий же точно порядок ми готуємо при забезпеченні санаторно-курортними путівками для «спинальників», бо ми до вересня не могли навіть закупити путівки – поки йшли розбірки, з’ясовували між собою стосунки організації, які повинні були б надавати санаторно-курортне лікування», – заявив Рева.

«Наступного року будемо робити по бажанню самого інваліда: він буде визначати то заклад – а вже управління соціального захисту населення, укладаючи договір, буде забезпечувати коштами його лікування в тому закладі, який він вибрав», – повідомив він.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що раніше чиновник вирішував, в яких будинках, скільки закуповувати квартир: «Я вважаю, що це була на 99% абсолютно корупційна історія, коли від чиновника залежало, в кого купити квартири».

«Ми на цій корупційній схемі поставили хрест. Ми її ліквідували. Тобі належить право на придбання квартири – от тобі гроші, будь ласка, покажи пальцем, де ти хочеш купити квартиру. Так само санаторно-курортне лікування. Битва між закладами – крапка. Гроші виділили на людину, людина сама визначить, де вона хоче відпочивати», – заявив він.

Рева доповів: «Із 469 осіб, яким треба купити квартири, перераховані кошти на вчорашній день 288 і до кінця тижня всі 469 будуть забезпечені коштами для придбання житла».

«Урядом прийнято рішення про додаткове фінансування – 100 мільйонів гривень. І за тим же принципом ці кошти до нового року ці кошти надійдуть і ми ще забезпечимо більше 120 інвалідів-учасників АТО можливостями придбати житло», – повідомив він.

Міністр також зазначив, що вирішено питання про облік інвалідів АТО – внутрішньо переміщених осіб, бо вони, «відвоювавши, маючи квартири на окупованій території, – не можуть отримати навіть компенсацію» через те, що їх не брали за нормативними актами на житловий облік.

«Уряд спростив цей порядок – і якщо стоїть у єдиному державному автоматизованому реєстрі, вона на підставі цієї довідки береться на облік органами влади і ми одразу їх забезпечуємо коштами на придбання житла», – заявив Рева.

Олена Рощенко, УП

Новини

«Прометей» - незалежний інформаційний портал. Позиція редакції може не збігатись з точкою зору авторів окремих матеріалів. Ваші матеріали, побажання та пропозиції надсилати на електронну пошту: prometei.red@gmail.com. Ми завжди на зв'язку!
Використання наших матеріалів можливе за умови наявності прямого посилання на Прометей.